5 декември 2022 09:56

Вести

 • Прекин во напојување со електрична енергија на 5 декември понеделник во Тетово
  by Александар Самарџиев on 4 декември 2022 at 21:30

  Прекин во напојување со електрична енергија на 5 декември понеделник во Тетово поради планирани работи ќе има: 09:00-15:00 Бродец, БОЗОВЦЕ, ШИПКОВИЦА: ХПП Вејачка река, ВЕШАЛА, ВЕЈЦЕ The post Прекин во напојување со електрична енергија на 5 декември понеделник во Тетово appeared first on Тетово Инфо.

 • Се упокои игумен Теодосиј од Лешочкиот манастир
  by Александар Самарџиев on 4 декември 2022 at 15:52

  Тетовско-гостиварската епархија информира дека вчера почина, а денеска е погребан игумен Теодосиј од Лешочкиот манастир. По опелото тој е погребан во Лешочкиот манастир. -На 3 декември 2022, во навечерието на празникот Воведение на Пресвета Богородица-Пречиста, се упокои игуменот на Лешочкиот манастир, Теодосиј. Со таговна радост и неодминливо воскресенско чувство во срцето го испративме во другиот, The post Се упокои игумен Теодосиј од Лешочкиот манастир appeared first on Тетово Инфо.

 • НСДП Тетово одржа изборна конференција, Миќо Стојчевски избран за претседател
  by Александар Самарџиев on 4 декември 2022 at 13:13

  Општинската организација на Нова социјалдемократска партија (НСДП) од Тетово вчера одржа петта изборна конференција. За нов претседател на ОО НСДП беше избран Миќо Стојчевски. -Покрај изборот на нов претседател, се избра нов извршен и надзорен одбор.На изборната конференција беше присутен и претседателот на НСДП Горан Мисовски како и други членови на Централен и Извршен одбор The post НСДП Тетово одржа изборна конференција, Миќо Стојчевски избран за претседател appeared first on Тетово Инфо.

 • НОВИ ДОЈАВИ ЗА БОМБИ: Закани во пет училишта во Кавадарци | Курир
  on 5 декември 2022 at 08:29

  Курир – 09:29 05/12 Закани за бомби се добиени утрово во пет училишта во Кавадарци. Информацијата за МИА ја потврди Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес. – Денеска околу седум часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека на електронска адреса на пет … Слободен Печат: Утрово закани со бомби во пет училишта во Кавадарци, евакуирана и градинка Слободен Печат: Утрово закани со бомби во пет училишта во Кавадарци Република: Закани за бомби во пет училишта во Кавадарци 25 поврзани вести »

 • Променливо облачно, со утринска магла по котлините – Временска прогноза за 6.12.2022 | Телма
  on 5 декември 2022 at 08:23

  Телма – 09:23 05/12 Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Наутро во котлините ќе има услови за локална појава на магла. Во Скопје наутро со услови за појава на магла, а преку денот променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Опсервер: Утрово најстудено на Попова Шапка, додека во Демир Капија и Гевгелија измерени девет степени 4NEWS: -2 утрово на Попова Шапка, најмногу дожд во Охрид – денеска до 13 степени Либертас: Поради појава на магла на патниот правец Тетово-Попова Шапка намалена видливост од 40 до 50 метри 47 поврзани вести »

 • СДСМ: Мицкоски стои зад блокадата, цената ја плаќаат граѓаните | 24Инфо
  on 5 декември 2022 at 08:21

  24Инфо – 09:21 05/12 Христијан Мицкоски е тој кој што ги поттикнува блокадите на приватните превозници. Откако меѓусебно се обвинуваа за рацете во медот откако се испокараа за провизии сега Мицкоски и се реваншира на Данела Арсовска. 24Инфо: Дали Арсовска и Ковачевски наместо пари за превозниците на средбата договарале провизија од набавката на нафта за ЈСП која ја доби фирма на пратеник од власта? Телма: Мицкоски: Арсовска и Ковачевски да договорат суштински работи кои ќе им помогнат на превозниците Канал5: СДСМ: Мицкоски треба да се покрие од срам за катастрофата што му ја направија во Скопје 58 поврзани вести »

 • ВИДЕО: Расте нервозата, скопјани заглавени кај Тутунски поради протестот на приватните превозници | Слободен Печат
  on 5 декември 2022 at 08:19

  Слободен Печат – 09:19 05/12 Откако рано утрово приватните автобуски превозници ги блокираа трите главни точки во главниот град, односно крстосниците пред ТЦ Мавровка, Црвен Крст, како и Булеварот Илинден околу локацијата на градското Собрание сообраќајот се пренасочува кон … Алсат-М: (ВИДЕО) Протест на приватните превозници, оставена само една лента за итни случаи 360 степени: (ФОТО+ВИДЕО) Траат блокадите на приватните превозници на четири клучни сообраќајници во Скопје ТВ21: Скопје „парализирано“ утрово – приватните превозници на протест, блокираа неколку крстосници и улици 68 поврзани вести »

 • ИФИМЕС: Спасовски како најдобар министер за внатрешни работи на Балканот е цел на разузнавачката операција „Коњски скок“ за рушење на владата и враќање на Груевски од Будимпешта | Centar
  on 5 декември 2022 at 08:05

  Centar – 09:05 05/12 Во својата најнова емисија Васко Ефтов разгова со Зијад Беќировиќ, еден од директорите на реномираниот институт за блискоисточни и балкански студии ИФИМЕС со седиште во Љубљана со специјален консултативен статус за Обединетите Нации, во кој … 24Инфо: ИФИМЕС: Спасовски како најдобар министер за внатрешни работи на Балканот е цел на разузнавачката операција „Коњски скок“ за рушење на владата и враќање на Груевски од Будимпешта Бриф: ИФИМЕС: Спасовски како најдобар министер за внатрешни работи на Балканот е цел на разузнавачката операција „Коњски скок“ за рушење на владата и враќање на Груевски од Будимпешта

 • ВМРО-ДПМНЕ: Насилието во Арачиново е последица на штитењето на криминалот од страна на МВР, одговорност ќе има и за криминалците и за тие кои ги штитат | 24Инфо
  on 5 декември 2022 at 07:53

  24Инфо – 08:53 05/12 Насилието во Арачиново е последица на штитењето на криминалот од страна на МВР, одговорност ќе има и за криминалците и за тие кои ги штитат. Оливер Спасовски го урниса дигнитетот на полицијата и ги понижи сите вработени. Курир: ВМРО-ДПМНЕ: Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски +инфо: КРИМИНАЛЦИТЕ ОД АРАЧИНОВО СЕ ШЕРИФИ НА СКОПЈЕ Мицкоски вели дека добиваат заштита од МВР MakPress: ВМРО-ДПМНЕ: Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски 17 поврзани вести »

 • (Видео+фото) Која е Маја Јанеска, Македонка од Охрид, која загина во Африка | еМагазин
  on 5 декември 2022 at 07:31

  еМагазин – 08:31 05/12 Информацијата за смртта Македонката (Маја Миа) од Охрид стана топ тема во Македонија. Таа пред неколку дена беше во посета на земјава, па овдешната поширока јавност првпат слушна за инфлуенсерката и мејкап артиската, која околу 22 години живееше во … Centar: (ФОТО) Ова е последната фотографија на Маја Миа објавена пред само неколку денови на инстаграм, таа ќе биде погребана во родниот Охрид еМагазин: (Фото) Во Африка почина инфлуенсерката и мејкап артистка Маја Миа од Охрид Слободен Печат: Познатата инфлуенсерка Јанеска загинала во несреќен случај, со авион во Охрид ќе и бидат донесени посмртните останки 42 поврзани вести »