Вести

 • Јане Ченто: Tетово заслужува луѓе кои ќе го направат модерен и современ град
  by Александар Самарџиев on 18 август 2022 at 12:50

  Внукот на Методија Андонов-Ченто, Јане Ченто со поддршка за кандидатите за советници од редовите на ВМРО ДПМНЕ.  Преку социјалните мрежи упати поддршка за кандидатите предводени од Ангел Карапетров. -Почитувани пријатели од Тетово во сабота се изборите во вашата општина. Пред вас имате избор, дали сакате општината да тоне во долгови и да биде несредена или The post Јане Ченто: Tетово заслужува луѓе кои ќе го направат модерен и современ град appeared first on Тетово Инфо.

 • Глигорије Стојановски: На 20ти август да излеземе масовно и гласаме за бројот 1, нека европско Тетово го почувствуваме сите
  by Александар Самарџиев on 18 август 2022 at 12:07

  Носителот на листата со кандидати за советници од редовите на коалицијата предводена од СДСМ во Тетово, Глигорије Стојановски порача до граѓаните дека кампањата која помина биле големо задоволство, лично искуство и можност за директно соочување со нив. -Помина цела кампања за избор на Советници во нашата општина. Ова е моја прва кампања, и со задоволство The post Глигорије Стојановски: На 20ти август да излеземе масовно и гласаме за бројот 1, нека европско Тетово го почувствуваме сите appeared first on Тетово Инфо.

 • ВМРО НП: Со масовна поддршка на една од кандидатските листи да бидат избрани повеќе советници Македонци
  by Александар Самарџиев on 18 август 2022 at 11:33

  Во очи на престојните избори за нов Совет на Општина Тетово, ОК на ВМРО Народна партија Тетово испрати соопштение во кое ги повика граѓаните масовно да излезат на гласање. -Само со масовна поддршка на една од кандидатските листи, во идниот општински совет ќе бидат избрани советници Македонци, кои ќе ги штитат интересите на Македонскиот народ The post ВМРО НП: Со масовна поддршка на една од кандидатските листи да бидат избрани повеќе советници Македонци appeared first on Тетово Инфо.

  Feed has no items.