5 декември 2022 09:04

Спорт

 • Скалони: Холандија е наш историски противник | Gol.mk
  on 5 декември 2022 at 08:01

  Gol.mk – 09:01 05/12 Лионел Скалони, селекторот на Аргентина, зборуваше за победата на неговата селекција над Австралија и претстојниот четвртфинален натпревар против Холандија. Во осминафиналето Аргентинците ја оправдаа улогата на фаворити и ја елиминираа Австралија, … Оff.net: Статистика на ФИФА за Меси и Роналдо која нема да му се допадне на Португалецот Спортманија: Никогаш не го провоцирајте Меси од трибини, казната доаѓа за само 12 секунди (Видео) Дерби: Енрике за Меси и Марадона: Двајцата се фудбалски богови, ама за мене… 55 поврзани вести »

 • Ентони Дејвис со 55 поени го предводеше Лејкерс до триумф во Вашингтон (ВИДЕО) | Sport 1
  on 5 декември 2022 at 07:55

  Sport 1 – 08:55 05/12 Брилијантна партија на Ентони Дејвис на гостувањето на Лејкерс кај Вашингтон , езерџиите го добија натпреварот со 130-119 и го запишаа третиот триумф по ред. По лошиот старт на сезоната, Лејкерс влезе во одлична форма и реди победи. Екипа: Неверојатните Јокиќ и Лавин недоволни за победи на Денвер и Чикаго, 55 поени на Дејвис TopSport: Дејвис уфрли 55 поени во триумфот на ЛА Лејкерс против Вашингтон SportMedia: Магична вечер за Ентони Дејвис: Испорача 55 поени во мрежата на Вашингтон (ВИДЕО) 6 поврзани вести »

 • Петровиќ: Во одбрана бевме шупливи како сирење | Екипа
  on 5 декември 2022 at 07:45

  Екипа – 08:45 05/12 МЗТ Скопје одигра уште еден одличен напаѓачки натпревар во АБА лига, но истиот не беше доволен за да се избегне пораз од 96-90 на гостувањето кај Игокеа. Аеродромци без инфериорни во одбраната па во поголемиот дел имаа негатива, а и покрај тоа што … Бриф: Петровиќ по поразот од Игокеа: Во првото полувреме одбраната ни беше како шупливо сирење Екипа: МЗТ имаше водство во финишот, но не успеа да ја изненади Игокеа Gol.mk: Бајиќ: МЗТ е незгоден противник, победата за нас беше најважна 26 поврзани вести »

 • Саутгејт потврди: Стерлинг се враќа во Англија, некои работи се поважни од фудбалот | Спортски
  on 5 декември 2022 at 07:45

  Спортски – 08:45 05/12 Рахим Стерлинг вчера не беше дел од победата на Англија против Сенегал, а селекторот Герет Саутгејт не знае дали тој воопшто ќе се врати на турнирот. Пред натпреварот се шпекулираше дека Стерлинг се враќа во Англија, тоа го потврди Саутгејт на … TopSport: Стерлинг одлета за Англија поради вооружен грабеж во неговиот дом Нетпрес: Стерлинг го напушти Катар откако му бил ограбен домот Спортманија: Откриена причината зошто Стерлинг ја напушти репрезентацијата и итно се врати во Англија 92 поврзани вести »

 • Роналдо го дотепа поранешниот клуб – му бара 20 милиони евра | Спортклуб
  on 5 декември 2022 at 07:41

  Спортклуб – 08:41 05/12 Поради сомнителни документи при трансферот од Реал и договорот со Кристијано Роналдо, Јувентус се наоѓа во најголемата криза од Калчополи, а сега Португалецот му дотури сол на раната на својот поранешен клуб. Спортманија: Роналдо става сол на раните на Јувентус, бара да му се исплатат 20 милиони евра Спортклуб: Јуве се дави во долгови, а Роналдо сака да ги дотолчи: Им бара 19 милиони на основа на таен документ Спортски: Нов проблем за Јувентус: Роналдо бара да му се исплатат 20 милиони евра 24 поврзани вести »

 • Лудо: Макрон го погоди точниот резултат и стрелците за Франција и Полска | Спортски
  on 5 декември 2022 at 07:22

  Спортски – 08:22 05/12 Франција вчера лесно обезбеди пласман во четвртфиналето на Светското првенство откако ја победи Полска со 3:1. Полска не беше закана за Франција, фаворизираните Французи одиграа одличен натпревар и стигнаа до победата. Sport 1: Мбапе конечно се појави пред новинарите: Сам ќе си ја платам казната! Дерби: Дешамп: Мбапе знае да решава проблеми SportMedia: Мбапе: Франција ќе биде казнета поради мојата одлука – јас ќе платам! 115 поврзани вести »

 • Покетино: Ме избркаа од ПСЖ затоа што не ја освоив Лигата на шампионите, значи Гвардиола требаше да биде отпуштен осум пати | Опсервер
  on 5 декември 2022 at 07:21

  Опсервер – 08:21 05/12 Поранешниот тренер на ПСЖ, Маурисио Покетино, се осврна на неговото отпуштање од клубот во јули 2022 година. – Ако го напуштив ПСЖ затоа што не можев да ја освојам Лигата на шампионите, тогаш Гвардиола требаше да биде отпуштен веќе седум или осум … Кајгана: Почетино: Ме избркаа оти не ја освоив ЛШ, а Гвардиола требаше да добие отказ 8 пати Курир: Покетино: Ме избркаа од ПСЖ затоа што не ја освоив Лигата на шампионите, значи Гвардиола требаше да биде отпуштен осум пати Република: Ме избркаа од ПСЖ затоа што не ја освоив Лигата на шампионите 5 поврзани вести »

 • Еве што правеше Онана откако селекторот на Камерун го избрка од репрезентацијата 🎥 | Спортски
  on 5 декември 2022 at 07:03

  Спортски – 08:03 05/12 Aндре Онана беше избркан од репрезентацијата на Камерун после несогласување со селекторот на оваа репрезентација. Сега на социјалните мрежи се појави видео кое е снимено неколку дена по заминувањето на Онана од репрезентацијата. 24Фудбал: Онана откако беше избркан од репрезентацијата, се врати во Камерун и играше фудбал на земја (ВИДЕО) Таратур: Еве како се занимава Онана откако беше избркан од камерунската репрезентација 🎥

 • Далиќ остана без еден стартер за осминафиналето, но брзо соопшти кој ќе се најде во почетните 11 | Дерби
  on 5 декември 2022 at 06:36

  Дерби – 07:36 05/12 Хрватска денеска го игра својот осминафинален натпревар на Светското првенство во Катар, а противник ќе биде селекцијата која го приреди најголемото изенандување во „групата на смртта“. Јапонија оставри две победи над Германија и Шпанија во доста … Дерби: Далиќ: Ова што го правиме е светско чудо Спортманија: Далиќ: Тоа што го прави Хрватска на Светските првенства е светско чудо Курир: Далиќ: Ова што го правиме е светско чудо 4 поврзани вести »

 • Ракитиќ: Изгубив пет години од животот гледајќи ја Хрватска против Белгија | Gol.mk
  on 5 декември 2022 at 01:22

  Gol.mk – 02:22 05/12 „Изгубив пет години од животот гледајќи ја Хрватска против Белгија“, рече поранешниот хрватски репрезентативец Иван Ракитиќ во интервју за ФИФА. Ракитиќ играше за Хрватска од 2007 до 2019 година со 106 настапи и 15 голови, а неговите пенали од … Дерби: Ракитиќ: Остарев пет години за време на дуелот со Белгија Спортклуб: Стресно било: Поради мечот со Белгија, загубив 5 години од животот!