Фаворитите за влез во вториот круг на првите две места на гласачкото ливче

Ждребувањето што се одржа денеска во просториите на ДИК го даде следниот распоред на галасачкото ливче на кандидатите за претседател:

  1. Стево Пендаровски
  2. Гордана Силјановска Давкова
  3. Стевчо Јакимовски
  4. Бујар Османи
  5. Билјана Ванковска Цветковска
  6. Арбен Таравари
  7. Максим Димитриевски