Нова победа на тетовчанката

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжува со добрите игри, а како резултат дојде и денешната победа над првата носителка Маи Хонтама на ИТФ фјучрсот W75 Трнава.

Ѓорческа во второто коло ја победи противничката од Јапонија со 2-0 во сетови (6-3 6-1) за два часа и девет минути игра.