Лина Ѓорческа на Ролан Гарос

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја очекува нов настап на еден од четирите Грен слем турнири. Таа од 20 мај ќе биде дел од квалификациите на Ролан Гарос.

Ова за најуспешната македонска тенисерка ќе биде второ учество на Грен слем турнирот во Париз. Првпат настапи во 2017 година.