ЖФК Љуботен открива скандал во женскиот фудбал

Во пресрет на финалниот натпревар од женскиот фудбалски Куп на Македонија, кој утре треба да се одигра во Велес, актуелниот освојувач на двојната круна, Љуботен, на прес-конференција изнесе сомнеж за нерегуларност при регистрацијата на странските фудбалерки во редовите на финалистот и вицешампион на Македонија, Каменица Саса.

Според преставникот на Љуботен, Драгољуб Јовановски, со случајот се запознаени Фудбалската федерација на Македонија, Министерството за внатрешни работи, како и Обвинителството, и се очекува нивна реакција и расчистување на случајот со цел регуларност на првенството.

Подетално од пресконференцијата на следниот Линк